Πρεμιέρα έκανε απόψε το Survivor 5 και όλοι οι παίκτες προχώρησαν στις πρώτες τους δηλώσεις, με όλους να ανυπομονούν να ξεκινήσει το ταξίδι τους.
Μια εκ των Μαχητών είναι η Άσπα Πρεδάρη, την οποία ο Γιώργος Λιανός έσπευσε να χαρακτηρίσει ως… Μαριαλένα νούμερο 2! Και αυτό γιατί αποκάλυψε πως ο σύντροφός της, Θωμάς, έχει δηλώσει εξίσου συμμετοχή στο Survivor.
Ο παρουσιαστής της άφησε ένα υπονοούμενο πως μπορεί να εμφανιστεί σε 1-2 μήνες, με τον ίδιο να αναπολεί τη στιγμή που ο Σάκης Κατσούλης μπήκε πέρσι στο παιχνίδι ως πρώην της Μαριαλένας, με εκείνη βέβαια να έχει γίνει έξαλλη.
Η Άσπα λοιπόν δήλωσε πως θα της λείψει πολύ ο αγαπημένος της και πως η απουσία του θα παίξει καθοριστικό ρόλο στην ψυχολογία της.